Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono tarybos posėdyje bandęs juokauti meras susizgribo, kad jo juokai apie naujus dantis gali būti nesuprasti
Tik lyžtelėjęs sieną sužinosi, ar druska butaforinė
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Žmonės

Siuvimo pradeda mokyti nuo taško baltame lape

Prieš gerą dešimtmetį retas kaimas ar miestelis beturėjo siuvėją. Senųjų meistrių neliko, o naujai mokytis šito amato atrodė nesant perspektyvų. Dabar gi papūtė nauji vėjai – siuvėjos profesija vėl ant bangos, o jos Rokiškyje besimokančios jaunos auksarankės išmoksta pasiūti ir partizanų uniformas. plačiau»

Našlaitę koalą glaudžia lietuvė (nuotraukos)

Australijoje gyvenanti Senelio Kalėdos, o tiksliau – rokiškiečio Arvydo Bagdono dukra Milda Bagdonaitė apsiėmė globoti koalų jauniklį, kurio motina žuvo pragaištingame miškų gaisre. Kelis sykius per savaitę našlaitį žvėrelį lankanti mergina tėvui pasakojo, kaip mažoji koala jos laukia išplėstomis akimis, jau atpažįsta ir įsikimba savo stipriais pirštukais. plačiau»

Bėgo lenktynių su pačiu Vydūnu (nuotraukos) (1)

Šimto metų jubiliejaus sulaukusiai panevėžietei gyvenime teko patirti ir sotaus būvio, ir badmiriavimo. Jaunystėje susitikusi su Vydūnu perėmė ir jo vegetarišką gyvenimo būdą. Dabar gi šimtametė valgo viską, kasryt išgeria po nemažą puodelį stiprios kavos ir mano, kad ilgaamžiškumo paslaptis slypi ne mityboje. plačiau»

Namus užleidžia turistams, kraustosi į kaimus (nuotraukos)

Meduolių, cinamono, karšto vyno, šokolado, dešrelių su troškintais kopūstais kvapas apgaubs kiekvieną, patekusį į Vokietijos ir Prancūzijos miestų Kalėdų muges. plačiau»

Motinos paieškose – trys keistos moterys (nuotraukos) (1)

Kas esi, kokios tautybės ir kilmės, kokia moteris tau davė gyvybę? Vaikų namuose užaugęs vyras iki šiol nežino nė vieno atsakymo į tuos svarbius klausimus. Jo šaknų atkakliai ieškojo žmonos giminė, bet viskas buvo pernelyg painu, nors labai galimas dalykas, kad vienu metu vyras žvelgė savo motinai į akis. plačiau»

Siuviniu parodys, ar verta diplomo (nuotraukos)

Kai vaikai paauginti, buitis susitvarkyta, moterims atsiranda tarsi antras kvėpavimas – norisi daryti ne tik tai, kas privalu, bet ir tai, apie ką svajojai, bet neradai laiko ar galimybių. Svarbu išdrįsti, o tada viskas eisis kaip per sviestą. Dvi rokiškietės į amatų mokyklos suolą sėdo tada, kai peržengė pusšimčio metų ribą. plačiau»

Širdin įsigėręs pyrago kvapas (nuotraukos) (2)

Kuo pasidžiaugsi senatvėje? Įsigytais namais, mašinomis, kitokiu sukauptu turtu? Panevėžiečiai Kunickai pasidžiaugs užaugintais vaikais. Ne biologiniais, bet – savais. Juos visi vis tikrina, moko, pavydi iš valstybės gaunamų pinigų, tik niekas nepavydi mažiesiems užauginti skirtų dienų, naktų ir metų. plačiau»

Žmonai išvykus pajuto įkvėpimą (nuotraukos)

Biržų rajono ūkininko kieme ėmė dygti gynybiniai bokštai ir pilys. Juos konstruojantis nagingas vyras iš pradžių sulaukė ne vien pagyrimų, o ir pašaipų, esą nesąmonė statyti tas bažnyčias. O dabar pakelės sodyba traukte traukia keliauninkus. plačiau»

Išradingajame mieste – lietuvių antplūdis (nuotraukos) (1)

Vakarų Ukrainos miestas Lvovas mūsų turistams tarsi raudona vyšnaitė ant torto: teatrališkos kavinės, pigus maistas, architektūros šedevrai – kiekvienas gali susirasti tai, ko labiausiai trokšta širdis. Ir, svarbiausia, čia viskas dar labai pigu. plačiau»

Tėvų vedybų sutartyje – ir įsipareigojimas išlaikyti žmonos tėvus

Moteris visą laiką gyveno pagal tėvų įkaltą taisyklę: laikė liežuvį už dantų ir prieš jokį blogį nesipriešino. Bet kartą gyvenime pasielgė ne taip, kaip tėvai mokė, ir taip savo sūnus nuo žiauraus patėvio išgelbėjo. Vis dėlto ji nemano, kad tėvai blogo mokė, tai liudija ir neseniai surastas vienas svarbus dokumentas. plačiau»

Moliūgų ūkis ne pinigus neša (nuotraukos)

Moliūgų karaliene vadinama ūkininkė derliaus rūsyje dar neslepia – laukia, kol daržo gėrybes apžiūrės visa giminė ir draugai. Į apžiūrą šalia Ramygalos esančiame ūkyje nuėjęs taip greit iš jos neišeisi, sudomins ir šeimininkės pasakojimas apie šią įvairiausių rūšių daržovę, ne visada gardiems patiekalams tinkančią. plačiau»

Tik į Perekšlius sutiktų nutekėti (nuotraukos)

Kiaurastogiame namelyje gyvenančią garbaus amžiaus moterį seniūnija nori išvilioti į prieglaudą, o ji, nors kieme ir turi pasistačiusi sau granitinį paminklą, vis dar pilna energijos, tad mato kitokią išeitį. Pasipuošusi tautiniais rūbais ji mielai ištekėtų. Tačiau jaunikis turėtų būti ne iš bet kur, o iš svajonių kaimo. plačiau»

Angelai nelydėjo, bet šviesa plūdo

Iš anapus niekas negrįžo, tad tikrų liudijimų, kas yra už mirties slenksčio, būti negali. Bet žmonės, patyrę klinikinę mirtį, pasakoja keisčiausių potyrių, dažniausiai tai – lėkimas tuneliu į šviesą. Ką gi jautė dar palyginti jaunas panevėžietis, po paprastos darbo dienos staiga sustojus širdžiai? Koks tas žingsnis į nebūtį? plačiau»

Kiekvieną rytą neria į kvapų jūrą (nuotraukos)

Gyvuliai, jų priežiūra, šėrimas ir šienavimas, grūdų auginimas – biržietėms ūkininkėms jau praeitis. Motina su dviem dukterimis norėjo, kad kiekviena diena joms būtų šventė, tad pastovėjo trise prie tuščio lauko ir nutarė: augins levandas. plačiau»

Motinos širdis jau nusiramino

Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriui ukrainiečiui persodintas jo motinos inkstas veikti pradėjo dar ant operacinio stalo – tai buvo pati geriausia naujiena jiems abiems. Laimingas bilietas jaunam vyrui buvo dar ir tas, kad likimas jį atpūtė į Lietuvą, nes Ukrainoje tokia operacija šeimai būtų buvusi neįkandama. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.