Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

„Ogastos“ bendrovės vadovas neprisiėmė kaltės dėl suniokoto pėsčiųjų tako Panevėžio Staniūnų gatvėje
Jaunikius atbaido mistiniais velionio pelenais
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Žmonės

Žmonai išvykus pajuto įkvėpimą (nuotraukos)

Biržų rajono ūkininko kieme ėmė dygti gynybiniai bokštai ir pilys. Juos konstruojantis nagingas vyras iš pradžių sulaukė ne vien pagyrimų, o ir pašaipų, esą nesąmonė statyti tas bažnyčias. O dabar pakelės sodyba traukte traukia keliauninkus. plačiau»

Išradingajame mieste – lietuvių antplūdis (nuotraukos) (1)

Vakarų Ukrainos miestas Lvovas mūsų turistams tarsi raudona vyšnaitė ant torto: teatrališkos kavinės, pigus maistas, architektūros šedevrai – kiekvienas gali susirasti tai, ko labiausiai trokšta širdis. Ir, svarbiausia, čia viskas dar labai pigu. plačiau»

Tėvų vedybų sutartyje – ir įsipareigojimas išlaikyti žmonos tėvus

Moteris visą laiką gyveno pagal tėvų įkaltą taisyklę: laikė liežuvį už dantų ir prieš jokį blogį nesipriešino. Bet kartą gyvenime pasielgė ne taip, kaip tėvai mokė, ir taip savo sūnus nuo žiauraus patėvio išgelbėjo. Vis dėlto ji nemano, kad tėvai blogo mokė, tai liudija ir neseniai surastas vienas svarbus dokumentas. plačiau»

Moliūgų ūkis ne pinigus neša (nuotraukos)

Moliūgų karaliene vadinama ūkininkė derliaus rūsyje dar neslepia – laukia, kol daržo gėrybes apžiūrės visa giminė ir draugai. Į apžiūrą šalia Ramygalos esančiame ūkyje nuėjęs taip greit iš jos neišeisi, sudomins ir šeimininkės pasakojimas apie šią įvairiausių rūšių daržovę, ne visada gardiems patiekalams tinkančią. plačiau»

Tik į Perekšlius sutiktų nutekėti (nuotraukos)

Kiaurastogiame namelyje gyvenančią garbaus amžiaus moterį seniūnija nori išvilioti į prieglaudą, o ji, nors kieme ir turi pasistačiusi sau granitinį paminklą, vis dar pilna energijos, tad mato kitokią išeitį. Pasipuošusi tautiniais rūbais ji mielai ištekėtų. Tačiau jaunikis turėtų būti ne iš bet kur, o iš svajonių kaimo. plačiau»

Angelai nelydėjo, bet šviesa plūdo

Iš anapus niekas negrįžo, tad tikrų liudijimų, kas yra už mirties slenksčio, būti negali. Bet žmonės, patyrę klinikinę mirtį, pasakoja keisčiausių potyrių, dažniausiai tai – lėkimas tuneliu į šviesą. Ką gi jautė dar palyginti jaunas panevėžietis, po paprastos darbo dienos staiga sustojus širdžiai? Koks tas žingsnis į nebūtį? plačiau»

Kiekvieną rytą neria į kvapų jūrą (nuotraukos)

Gyvuliai, jų priežiūra, šėrimas ir šienavimas, grūdų auginimas – biržietėms ūkininkėms jau praeitis. Motina su dviem dukterimis norėjo, kad kiekviena diena joms būtų šventė, tad pastovėjo trise prie tuščio lauko ir nutarė: augins levandas. plačiau»

Motinos širdis jau nusiramino

Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriui ukrainiečiui persodintas jo motinos inkstas veikti pradėjo dar ant operacinio stalo – tai buvo pati geriausia naujiena jiems abiems. Laimingas bilietas jaunam vyrui buvo dar ir tas, kad likimas jį atpūtė į Lietuvą, nes Ukrainoje tokia operacija šeimai būtų buvusi neįkandama. plačiau»

Jaunystę besivaikanti atbaidė ir chirurgus (5)

Grožio procedūromis ir skundais prieš plastikos chirurgus išgarsėjusi panevėžietė vėl šaukiasi pagalbos. Šį kartą – dėl daugiabučio renovacijos. Vis dėlto didžiausia jos kova tebevyksta grožio frontuose: kai lietuviai medikai nebeprisileidžia, tenka vykti Latvijon, dabar jau pražvalgos padarytos ir Baltarusijoje. plačiau»

Jei neleis prie žemės, vėl bėgs į mišką

Link šimto metų kopianti kaimo šviesuolė neturi ko pas gydytojus lankytis – tie vis tiek pasakys, kad ji sveikut sveikutėlė. Gal todėl tokia tvirta, kad visiems tiesia pagalbos ranką, padeda kuo gali: geru žodžiu, uogienėm, vaistažolėm ar nukasdama sniegą. Bet kartą už tai, kad dabartinį gyvenimą gyrė, viena uogautoja jos vos neprimušė. plačiau»

Surasti ragus – kaip įmušti įvartį (nuotraukos) (1)

Nuo vaikystės užsikrėtęs neįprastu pomėgiu biržietis medžiotojas patraukė į savo pusę ir žmoną. Būna, kad su bendraminčiais jis, ieškodamas trofėjų, per dieną įveikia net 35 kilometrus. plačiau»

Po išbandymų stabdžių neliko (nuotraukos) (1)

Visada pasitempusi, įspūdingo stoto laidotuvių organizatorė, panevėžiečių kadaise praminta kapų karaliene, trumpam buvo pradingusi iš viešo gyvenimo. Kovodama su sunkia liga ji patyrė ir šeimos dramą, bet patarimus po devyniais užraktais slėpti užklupusias negandas kategoriškai atmetė. Ir dabar tuo džiaugiasi. plačiau»

Agresija liko praeities ringe

Rašymas ir sportas – retas derinys, o dar jei autorius – itin agresyvios, į mirtinas gladiatorių kovas panašios sporto šakos atstovas. Mūsų herojaus gyvenimas – vien kontrastai, prasidėję po vaikystėje patirtos šeimos dramos. Ringe aršus ir negailestingas, namuose – ramus ir taikus. Taip ir tekstuose: nuo žiaurių romanų iki pasakų. plačiau»

Varlių nešami turtai – ir pensija (nuotraukos)

Suvenyrines varles renkančią panevėžietę galėtume vadinti Varlių karaliene. Jos kolekcijoje žaliosios išverstakės – iš įvairių šalių. Kiekvienas eksponatas vertingas tuo, jog primena jį dovanojusį žmogų. plačiau»

Vedybinį gyvenimą prisimena su siaubu (nuotraukos) (1)

Gyvenimo mėtytos ir vėtytos kupiškėnės išpažintis sukrečianti. Jauna ištekėti ji nesuskubo, paskui iš peršamų atlikėlių senbernių nebuvo ko rinktis, tad manė, kad jai neskirta gyventi santuokoje. Likimo kortas sumaišė užkietėjęs recidyvistas: užteko vienos jo frazės, kad religinga vienišė, lyg pametusi galvą jauniklė, nueitų prie altoriaus. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.