Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų rajono tarybos narys sparnuota fraze apibūdino valstiečių santykius su liberalsąjūdininkais
Šeimą vėl sutaikyti gali ir patarimas skirtis
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Vaizdo reportažai

Dauguviečiai 2020

Biržų rajono pakraštyje, prie pat sienos su Latvija, esantis viensėdis, iš kurio po pasaulį pasklido įvairiose srityse savo giminę išgarsinę Dauguviečiai, šiandien nė iš tolo neprimena laiko, kai čia vasaromis šurmuliuodavo gausybė svečių – teatralų ir kitokių menų atstovų. plačiau»

Konstantinava 2020

Žolėmis apaugusiuose pastatuose be durų ir langų sovietmečiu veikė profesinė technikos mokykla. Kaimas skambėjo nuo jaunuolių klegesio ir technikos burzgimo, o dabar – nuo laužomų ir daužomų niekam nebereikalingų statinių. Gyventojams dėl to širdį skauda, bet jie nepasiduoda liūdesiui ir tikina, kad Dievas šio krašto nepamiršo. plačiau»

KUNIGIŠKIAI 2020

Kunigiškiai – kaimas, esantis netoli kelio Anykščiai–Kamajai, labiausiai žinomas dėl to, kad netoli jo esančiuose Maleišiuose (tarmiškai Malaišiuose) gimė garsus dvasininkas, rašytojas, profesorius, lietuvių literatūros klasikas, tautos žadintojas Juozas Tumas, savo kūrinius pasirašydavęs Vaižganto slapyvardžiu. plačiau»

Šimpeliškiai 2020

Nedidukas, Biržų pašonėje esantis, abu Apaščios krantus aptūpęs Šimpeliškių kaimas kadaise išaugino du Nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrėjus – brolius Joną ir Martyną Yčus. plačiau»

INKŪNAI 2020

Gimtinė – pasaulio centras „Daug metų gyvenu sostinėje, bet mano šaknys yra čia, Inkūnuose. Man tai pasaulio centras. Ir kiti turėtų šitaip jaustis, gimtinei neprilygs jokie niujorkai, briuseliai, paryžiai“, – kalbėjo Anykščių rajono Inkūnų bendrijai vadovaujantis Valentinas Šapalas. Ši bendrija vienija bet kuriame šalies kampelyje gyvenančius žmones, turinčius kokių nors sąsajų su Inkūnais ir aplinkiniais kaimais. Tokių kaimų yra 17, kai kurie nykstantys arba jau išnykę. plačiau»

VARANIŠKIAI 2020

Žalumą užkloja dulkės Vieškelis veda į Varaniškių kaimą Kupiškio rajone. Mašiną iš paskos vejasi pilkų dulkių kamuoliai. Juose paskęsta ir bepasirodanti pavasarinė laukų žaluma. Dulkėmis viską pakeliui nukloja ir kiti sutikti pravažiuojantys automobiliai. Kaip pasitiks kaimas korespondentus per karantiną? Galbūt žmonės labai bijo pasaulyje siautėjančio koronaviruso ir net saulė, šiluma jų neišvilios į lauką? Su tokiomis mintimis įvažiuojame į Varaniškius. Mus pasitinka garsus paukščių čiulbesys, šunų lojimas ir į lauką jau išvestų karvių mykimas. Tai šen, tai ten kažkur nuskuba, pavasario darbų imasi žmonės. plačiau»

Skrebotiškis 2020

Pasvalio rajone, Skrebotiškio kaime esantį nepaprastai talentingo dailininko Antano Jaroševičiaus gimtąjį namą supa daugybė spalvotų avilių. Būtent bičių namai galėtų papasakoti apie čia gyvenusios šeimos didvyriškumą. O apie dailininko talentą galėtų paliudyti jau bibliografine retenybe tapusi knyga “Lietuvos kryžiai”. plačiau»

Vaškai 2020

Profesorė buvo kaip medus ne tik studentams Per Kūčias gimusi žinoma šalyje literatūrologė Vanda Zaborskaitė Vaškuose praleido tik pirmus dvejus gyvenimo metus, bet trauką gimtajam lizdui nuolat jautė. O kokie pasišnekučiavimai vykdavo jos močiutės namuose! Kartą, kai ji neatvyko, bičiulius persmelkė gėla, kaip trūksta jiems profesorės. Tuomet paskambino telefonu ir taip kalbėjosi. Vėliau profesorę teko palydėti į paskutinę kelionę. plačiau»

PUPONYS 2020

Puponys 2020 Kupiškio rajonas plačiau»

GIRSŪDAI 2019

Pasvalio rajono Girsūdų kaimo senieji gyventojai nepamena, o ir nėra girdėję legendų, kad čia kada nors būtų stovėję maldos namai. Tačiau pamaldiems girsūdiečiams tai nesutrukdė pasirinkti dvasininko kelio. Būtent iš šio kaimo yra kilęs arkivyskupas metropolitas Juozapas Jonas Skvireckas. Nuskendus „Titanikui“, žmonės, baimindamiesi negandų, kaime pastatė kryžių jaunimui. plačiau»

NORIŪNAI 2019

Sėlių krašto pakraštys Po seną Noriūnų dvarą vaikštome su Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja bei kraštotyrininke Jugase Kavoliūniene. „Čia ypač gražios apylinkės: apačioj teka Lėvuo, atsiveria po trečio ledynmečio susiformavę dolomitų klodai, už pusantro kilometro auga 700 metų senumo Buivėnų ąžuolas, netoliese du pilkapiai, siekiantys karaliaus Mindaugo laikus. Čia būta medinių pilių, kurias kryžiuočiai sugriovė. Esam Sėlių krašto pakraštys, kur „an“ virsta į „un“, sakom ne Antanas, o Untonas“, – vaizdingai Noriūnus pristato ji. plačiau»

SPIRAKIAI 2019

Senieji Spirakių gyventojai gali papasakoti kvapą gniaužiančių istorijų apie senąsias, klebono esą sudeginti pasmerktas bažnytines knygas, apie unikalias raudonmedžio skulptūras – viena buvo jau be rankos, ją rado zakristijos stalčiuje, paskui vežė restauruoti į sostinę, o tada vos išsikovojo, kad grąžintų. Dar galėtų pasakoti apie iškastą butelį su istoriniu dokumentu, ir visa kita. plačiau»

Norkūnai 2019

Rokiškio rajone, netoli Jūžintų, įsikūręs Norkūnų kaimas turėjo daug gyventojų, čia buvo per šešias dešimtis sodybų. Senieji gyventojai vieni išsikėlė į didmiesčius, kiti iškeliavo į amžinybę, bet kaimas vėl atgimsta. Jį atranda ramybės išsiilgusios jaunos šeimos. Ir ne bet kokios, o norinčios išsaugoti sodybas tokias, kokias pastatė daug širdies įdėdami pirmieji jų šeimininkai. plačiau»

KIRKILAI 2019

Biržų rajone, Kirkiluose, kur pilna karstinių ežerėlių, šiukštu negalima ištarti: „Kad tu prasmegtum!“ Nes neapgalvotas palinkėjimas, žiūrėk, ims ir išsipildys – šiame regione žemė kartkartėmis vis prasiveria. Atvykėliams siaubą kelia pasakojimai apie piltuvo formos įgriuvas, o su tuo susigyvenę vietiniai šmaikštauja apie žemės tuštumų keliamus pavojus. plačiau»

Zasinyčiai 2019

Išskirtinio paveldo kaimas – 14 ha teritorija su unikaliais dvaro pastatais šiandien atrodo paslaptingai – pro žoles neprasibrausi, neapžiūrėsi iš arčiau. Į savo valdas neįsileis ir budrūs žalčiai ar gyvatės. Doram žmogui gyventi čia nelengva, tad viena iš paskutinių kaimo senbuvių, jei tik jos bakūžė būtų ant ratų, – paprašytų ją į kitą vietą nutempti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.