Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų pakraštyje gyvenanti 88 metų tremtinė nebeišgali sumokėti vis kylančio žemės mokesčio
Kiemo politiniai debatai – su intymesniais nukrypimais
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kultūra ir švietimas

Panevėžio dailės patriarcho Kazio Naruševičiaus retrospektyvinė paroda „Esantis“

Šiais metais kovo 2 dieną buvo minima 100 metų sukaktis, kai gimė tapytojas, Panevėžio miesto garbės pilietis Kazys Naruševičius (1920–2004). Retrospektyvine paroda „Esantis” Panevėžio miesto dailės galerija baigia renginių ciklą, skirtą dailininko gimimo šimtmečiui. „Pavadinimu „Esantis” norime priminti, kad Mokytojo kūryba gyvena toliau, buvę mokiniai tapo dailininkais, tęsiama profesionalaus meno tradicija Panevėžyje ir svetur. Parodoje eksponuojama 30 akvarele, pastele ir aliejiniais dažais kurtų plačiau»

KVIEČIA PASAKŲ TERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

Biblioteka „Židinys“ (Nemuno g. 76) pristato naujieną – pasakų terapijos programą su pelėda Drūlija. Pasakos nuo seno yra neatsiejamas vaikystės ritualas. Terapinė pasaka nuo paprastos skiriasi tuo, kad joje yra išryškinama konkret plačiau»

Žodžio ir spalvų kalba. Susitikimas su kūrėjais Rūta Grybiene ir Gintaru Karlausku

Spalio 22 d. 15 val. poezijos ir meno mylėtojus kviečiame į susibūrimą „Žodžio ir spalvų kalba“. Susitiksime prie Rūtos Grybienės tapybos darbų parodos, eksponuojamos Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibl plačiau»

Džiaugsmingi Karjeros dienos akimirksniai iš Mykolo Karkos mokyklos

Būsimos profesijos pasirinkimas – vienas atsakingiausių ir daug ateityje lemiančių žmogaus sprendimų, todėl siekiant padėti mokiniams atrasti savo kelią gyvenime, Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje vyko Karjeros diena, skirta pažintinei, praktinei veiklai, kai sudaromos sąlygos mokiniams kasmet apsilankyti tėvelių darbovietėse, išvykti į mokymo įstaigas, muziejus, išbandyti save įvairiose veiklose. Šiemet dėl COVID-19 grėsmės ši diena vyko kitaip, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, nes ne visos įmonės, įstaigos norėjo ir galėjo priimti moksleivius. Netradicinėje dienoje dalyvavo 5–10 klasių mokiniai. Vieni išvyko, kiti svečių laukė mokykloje.

5b, 8c klasės mokiniai susitiko su Policijos komisariato darbuotojais, kurie nuoširdžiai pasakojo apie policininko darbą, atsakomybę, demonstravo savo darbo priemones. Viena mergaitė išsakė savo svajonę tapti policininke. A plačiau»

KVIEČIA VAIKŲ RUDENS STOVYKLOS MIESTO BIBLIOTEKOSE

Atostogos bibliotekoje tęsiasi! Ką veikti moksleiviams per rudens atostogas, kol tėvai dirba? Puiki alternatyva – miesto bibliotekų organizuojamos dieninės rudens stovyklos. Nemokamos stovyklos penkiose miesto bibliotekose vyks spalio pabai plačiau»

„Švytėjimo“ fenomenas Smėlynės bibliotekoje

Smėlynės biblioteka pristato naują alternatyvios fotografijos kūrėjo, Panevėžio fotografų draugijos nario Žilvino Kropo, jo žmonos Aušros ir dukros Mėtos parodą „Švytėjimas“. Aktyvus ir originalus kraštietis rengia personalines plačiau»

Jono Meko gyvenimo džiazas

Tris dienas Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje siaus renginių fiesta, skirta vienam žymiausių lietuvių menininkų, avangardinio kino krikštatėviui Jonui Mekui. plačiau»

Rašytojos Rugilės Audenienės priimamasis

Spalio 12 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje duris atvers Rašytojos priimamasis: Rugilė Audenienė pristatys savo knygą „Vojaĝo“, kurios veiksmas vyksta Panevėžio apskrityje, ir priims skaitytojus jiems rūpimais klausimais. plačiau»

Diskusija apie visuomenės įvairovę, talentus ir brandžią demokratiją

Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centras ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla kviečia piliečius ir informuoja, kad 2020 m. spalio mėn. 14 d. 15.30 val. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, Parko g. 19, prasidės diskusija apie visuomenės įvairovę, talentus, brandžią demokratiją.

Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centras ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla kviečia piliečius ir informuoja, kad 2020 m. spalio mėn. 14 d. 15.30 val. Panevėžio kurčiųjų ir neprigird plačiau»

Vilniaus keramikos meno bienalės paroda „Naujas / Fresh“

Spalio 7 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaroma Vilniaus keramikos meno bienalės paroda „Naujas / Fresh“. „Žvelgiant retrospektyviai „Naujas / Fresh“ kolekciją pagrįstai galime vadinti jubiliejine – juk nuo 2010 m. surengtos 1-osios Vilniaus keramikos meno bienalės, kurią entuziastingai inicijavo ir kuravo, o vėliau tą veiklą iki pat ši plačiau»

Festivalis „Nepatogus kinas 2020“ vyks Panevėžio rajono viešojoje bibliotekoje

14-asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis vyks spalio 8- 17 dienomis Lietuvos viešosiose bibliotekose Kaip ir dauguma renginių, taip ir šis keliasi į virtualią erdvę. Siūloma žiūrėti filmus daugiau nei 160-yj plačiau»

Rūtos Grybienės darbai prabyla spalvų kalba

Tiltu keliauki ir dairykis, Linų laukai kaskart kitokie: Balti, melsvi, rausvi ir dar … (Kelionė. R. Grybienė) Kaip nostalgiją iškeliavusiai vasarai – gėlėmis dvelkiančią itin spalvingą parodą pristato Panevėžio plačiau»

Fotomenininko Sauliaus Saladūno kūryba – tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius’20“

Panevėžio miesto dailės galerija spalio 2–4 dienomis šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’20“ pristato panevėžietį fotomenininką Saulių Saladūną ir jo meninių fotografijų ciklą „Plokštumos“. Svarbiausias ir tuo pačiu vienintelis šių fotografijų objektas — neįtikėtinai tapybiški, kadaise gyvenusių žmonių prisilietimus sugėrę, laiko subrandinti Vilniaus senamiesčio sienų fragmentai, išsiskiriantys puikia fotografinio vaizd plačiau»

Kodėl Panevėžiui reikalingas kino teatras „Garsas“ (7)

Panevėžys gyvena didelių statybinių rekonstrukcijų, parkų atgaivinimo ir gatvių pertvarkymo laikus. Taip vienu metu dar niekada jame nevyko visokiausių statybų. Kartais panevėžiečiai dantis sukandę kenčia uždarytas gatves, eismo kamščius ir darbų dulkėtumą. plačiau»

DRAUGIŠKIAUSIOS BIBLIOTEKOS NOMINACIJA ŠIAURINEI BIBLIOTEKAI

Rugsėjo 17 d. Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija paskelbė 2019 m. Viešųjų bibliotekų ir jų padalinių (filialų) Metų nominacijų laureatus. Metų nominacijų renginio metu apta plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.