Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Laisvės aikštėje atkastą seną grindinį pavadino lauko riedulių krūva
Dukters žinia apie nėštumą – bomba, bet ne visai
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kultūra ir švietimas

Sėkminga Lietuvos vaikų ateitis - inovatyvių mokytojų rankose.

Jau nieko nebenustebinsime pasakydami, jog technologijos daro milžinišką įtaką mūsų gyvenimui. Automobiliai vairuoja patys, orkaitės išsijungia iškepus pyragui, o įvairius pastatus saugo vaizdo kameros ir įėjimo kortelės. Darbo rinka sparčiai kinta, bet geroji žinia ta, jog nykstant vienoms darbo vietoms, kuriasi naujos, kuriose reikia išmanyti technologijų valdymą ir jų kūrimą. Galvodami apie savo vaikų ateitį, jau dabar turime investuoti į XXI a. įgūdžių formavimą ir mokyti vaikus ne naudotis kompiuteriu, bet sudaryti sąlygas vaikams technologijas kurti patiems. plačiau»

Knygos „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ sutiktuvės

Spalio 23 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14) konferencijų salėje vyks Gedimino Kajėno knygos „33 portretai: pokalbiai su menininkais“ pristatymas. Dalyvaus autorius Gediminas Kajėnas ir fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius – charizmatiškos asmenybės, pasidalinsiančios savo įžvalgomis apie naująjį leidinį ir ne tik jį. plačiau»

AUGALŲ UŽKALBĖTOJOS DALIOS TREIGIENĖS PATARIMAI

Spalio viduryje į Viešąją biblioteką pasidalinti savo sukauptomis žiniomis apie senuosius sveikatinimosi būdus ir magiškas lietuviškų augalų galias atvyko ekonomikos mokslų daktarė, žiniuonė ir žolininkė – Dalia Treigienė. Vieš plačiau»

Parodos „Kroatų glagolica“ atidarymas

Spalio 22 d. (antradienį) 16 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į stendinės ir spaudinių parodos „Kroatų glagolica“ atidarymą. Per rašto istoriją pažinkite šį kultūriškai turtingą kraštą. Parodos atidaryme dalyvaus Kroatijos Respublikos ambasadorius p. Krešimir Kedmenec. plačiau»

Svečiavosi knygų apie Kauką Gugį autorius Justinas Žilinskas

Spalio 15 d. į „Židinio“ biblioteką susirinkusių „Saulėtekio“ progimnazijos ir M. Karkos pagrindinės mokyklos moksleivių laukė įdomus susitikimas su itin veiklia asmenybe – Justinu Žilinsku. Svečias, pag plačiau»

Susitikimas su rašytoju Kaziu Saja

Susitikimai su lietuvių literatūros klasiku, rašytoju Kaziu Saja visada būna įdomūs ir nepakartojami. Spalio 17 d. 17.15 val. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vėl galėsime mėgautis gyvu ir žaismingu K. Sajos pasakojimu, pabendrauti su mylimu rašytoju. plačiau»

Knygos „Dr. doc. Vladas (Ladas) Natkevičius (1893–1945)“ sutiktuvės

Spalio 16 d. (trečiadienį) 17.15 val. konferencijų salėje kviečiame į Joanos Vigos Čiplytės knygos „Dr. doc. Vladas (Ladas) Natkevičius (1893–1945)“ pristatymą. Istorikė, daugelio knygų autorė panevėžietė J. V. Čiplytė pristatys naujausią savo leidinį – dokumentinę monografiją, skirtą dr. V. (Lado) Natkevičiaus 125-osioms gimimo metinėms pažymėti. plačiau»

MAŽIEJI PANEVĖŽIEČIAI IŠBANDĖ KŪRYBINĘ JOGĄ

Spalis – jau ne pirmus metus Panevėžyje skelbiamas sveikatos stiprinimo mėnesiu. Ta proga spalio 11 dieną „Židinio“ biblioteka pasikvietė į svečius lietuvių kalbos mokytoją, knygos vaikams „Kitoks pasaulis“ autorę bei kūrybinės plačiau»

Spalio 16 d. Muzikiniame teatre VLADAS BAGDONAS koncertas. „Žvilgsnis pro langą“

Susitikimas su Vladu Bagdonu. Spalio 16 d. 18 val. VLADO BAGDONO koncertas „Žvilgsnis pro langą“ Retai Lietuvoje viešintis, bet mylimas ir pasiilgtas Lietuvos kino, teatro ir televizijos aktorius VLADAS BAGDONAS surengs koncertą visiems savo kūrybos gerbėjams. Tai reta proga pamatyti ir i plačiau»

Atviros jaunimo erdvės ir Virtualios grafikos studijos atidarymas bibliotekoje

Spalio 14 d. 16 val. kviečiame visus senus ir naujus Atviros jaunimo erdvės (AJE) bičiulius ateiti į naujų šios erdvės patalpų ir Virtualios grafikos studijos atidarymą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14). Susipažinsite vieni su kitais, sužinosite daug įdomaus, puikiai praleisite laiką. plačiau»

Zita Kelmickaitė kvies pasikalbėti apie pasaulio lietuvius

Spalio 11 d. (penktadienį) 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka (Respublikos g. 14) kviečia į susitikimą su šalyje puikiai pažįstama etnomuzikologe, televizijos, radijo laidų ir renginių vedėja, politine bei visuomenės veikėja Zita Kelmickaite. Vakaro tema – „Pasaulio lietuviai: lietuvybės kaina, lūkesčiai ir ateitis“. plačiau»

Spalio 23 d.18 val.SAKARTVELO OPEROS ŽVAIGŽDĖS – GARSIOJO ANSAMBLIO „SULIKO“ NARIAI

Ansamblio ,,Suliko” žvaigždžės iš Sakartvelo. SAKARTVELO OPEROS ŽVAIGŽDĖS – GARSIOJO ANSAMBLIO „SULIKO“ NARIAI Panevėžio muzikiniame teatre ansamblio ,,Suliko” žvaigždžės iš Sakartvelo. Programa su daugiabalsėmis kartvelų liaudies dainomis yra unikali – tai viena iš s plačiau»

Spalio 18 d. 18 val. Muzikiniame teatre Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas su programa „Paskalos ir padavimai“

Gero humoro grupė Muzikiniame teatre Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubas su programa „Paskalos ir padavimai“ Keistuolių teatro senbuvių klubas pasirinko nacionalinio Lietuvos paukščio šv. Kormorano pavadinimą. Visai kaip pats šv. Kormoranas abejingų nepaliekantys scen plačiau»

KTU PTVF alumnė Loreta Guokė: „Esu už drąsą bandyti“

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) alumnė Loreta Guokė drąsiai – visada pasitinka iššūkius. Šiuo metu ji yra Panevėžio miesto savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriaus vedėja. Su KTU PTVF Vadybos magistre šnekame apie darbą, studijas ir asmeninius pasiekimus. – Esate KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto alumnė. Kokias studijas ir kada baigėte? – Studijavau 1996–2000 m. Baigiau Viešojo administravi plačiau»

Bibliotekoje – fotografijų paroda Vaižgantui ir knygnešiams

Minėdami Juozo Tumo Vaižganto 150-metį negalime neaplankyti Ustronės. Tačiau,jei neturite laiko nuvykti į muziejų – ne bėda. Spalio mėnesį rajono bibliotekoje (Beržų g. 50) eksponuojama J. Vaupšo parengta fotografijų p plačiau»

1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.