Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono tarybos posėdyje bandęs juokauti meras susizgribo, kad jo juokai apie naujus dantis gali būti nesuprasti
Tik lyžtelėjęs sieną sužinosi, ar druska butaforinė
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kultūra ir švietimas

Skambanti keramikos paroda

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50) eksponuojama tarptautinio keramikos simpoziumo, vykusio Ramygaloje, darbų paroda "Keramikos ir muzikos sintezė". Ramygaloje įsikūręs klubas "Savo plačiau»

Menininkės Monikos Gedrimaitės parodą įkvėpė filosofo knyga

Sausio 22 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone vyks susitikimas su jaunosios kartos keramike Monika Gedrimaite. Menininkės paroda „Indo estetika: nuo daikto iki meno” šiuo metu eksponuojama Keramikos paviljone. Susitikime-paskaitoje menininkė pristatys 2016–2018 m. Vilniaus dailės akademijoje sukurtus darbus „Indo estetika: nuo daikto iki meno”. Trijų dalių kompozicija ir teorinis darbas – tai keramikės nagrinėjama indo, kaip daiktiško ir sav plačiau»

Bitės bibliotekoje rinktinės „Dvigulė lova“ pristatymas

Sausio 24 d. 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) konferencijų salėje vyks susitikimas su rašytoja Ineza Juzefa Janone ir jos rinktinės „Dvigulė lova“ pristatymas. Dalyvaus knygos autorė Ineza Juzefa Janonė, leidyklos „Homo liber“ vadovas Vilius Gužauskis, redaktorė Onutė Gudžiūnienė, Jurgio Buitkaus literatūrinės premijos laureatė poetė Ona Jautakė, bardas Romualdas Miškinis. plačiau»

Bitės bibliotekoje apie Arvydo Šliogerio asmenybę ir idėjas

Sausio 17 d. 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14, Panevėžys) vyks vakaras „Išeiti ir pasilikti. Arvydo Šliogerio asmenybė ir idėjos“, skirtas filosofui prof. Arvydui Šliogeriui atminti. Dalyvaus filosofo mokiniai doc. dr. Naglis Kardelis, doktorantai: Mantautas Ruzas, Justas Kučinskas, Virginijus Gustas, įžvalgomis dalinsis Remigijus Balčiūnas. plačiau»

Panevėžio fotografijos galerijoje – Remigijaus Venckaus paroda „Asmeninis Soliaris“

Sausio 15 d. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma žinomo medijų menininko ir kritiko Remigijaus Venckaus eksperimentinė fotografijų paroda „Asmeninis Soliaris“, sukurta pagal garsųjį Stanislavo Lemo fantastinį romaną („Soliaris“, 1961). 17 val. vyks autoriaus vieša paskaita apie videomeną, kurioje jis pristatys savo naujausius videomeno kūrinius, 18 val. – parodos atidarymas. Menininko teigimu, jį ir dabar žavi idėja, kad menama paslaptinga ir neištirta planeta Soliaris egzistuoja kaip koks mąstantis vandenynas, kuris, reaguodamas į skirtingas žmonių nuotaikas, mintis ir prisiminimus kopijuoja ir realizuoja šių plačiau»

Prisiminkime garsųjį menininką Joną Meką

Sausio 13 d. 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) konferencijų salėje kviečiame į Atminimo vakarą, skirtą pasaulinio garso lietuvių menininkui, filmų kūrėjui, poetui Jonui Mekui. Jo poeziją skaitys ir aukštaitiškas dainas dainuos aktorė Olita Dautartaitė. plačiau»

Virtuozų dueto koncertas

Sausio 14 d. 18 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) I a. erdvėse vyks Justino Mačio (fleita) ir Mantauto Katino (fortepijonas) koncertas. plačiau»

Kalėdinių giesmių valanda bibliotekoje

Sausio 10 d. 16.30 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos I a. erdvėse – Kalėdinių giesmių valanda. Atlieka Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios choras „Adoremus“ ir Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas. plačiau»

Virtuali galerija „Atminimo ženklai Panevėžyje“

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai įgyvendinant projektą „Panevėžio krašto istorijos ir kultūros atodangos: atsiminimai jungia kartas ir bendruomenes“ Krašto kultūros paveldo sklaidos skyrius parengė virtualią galeriją „Atminimo ženklai Panevėžyje“. plačiau»

KTU magistrantės praktika Nyderlanduose: gyvenimas jachtoje, algoritmų kūrimas bei dainos darbo vietoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) antro kurso vadybos magistrantė Aušra Simonavičiūtė praėjusias vasaros atostogas iškeitė į „Erasmus+” praktiką Nyderlandų įmonėje „Whisper Power“, gaminančioje itin tylias elektros sistemas. Kitokia darbo kultūra, požiūris į darbuotoją bei neįkainojama darbo patirtis privertė ją kitaip pamatyti pasaulį. „Erasmus+“ praktiką studentė atliko vasaros laikotarpiu, kuomet visi jos grupės draugai mėgavosi vasara ir, kaip ji pati tikisi, – atostogavo. Ši praktika studentei buvo neprivaloma, ją ji pasirinko laisva valia, nes turėjau didžiulį t plačiau»

Advento vakaras - mūsų bendrystės kelias

Advento laukimas sujungė Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos bendruomenę

Kas gali suskaičiuoti, kokiais keliais veda kiekvieną iš mūsų gyvenimas? Toje gausybėje kelių yra vienas ypatingas – bendrystė. Tas kelias kviečia kaip švyturys, sutelkia kaip malda, suburia kaip namų židinys. Toki plačiau»

GRAŽINOS SVIDERSKYTĖS KNYGOS „LITUANICA. NEMATOMA PUSĖ“ PRISTATYMAS

Gruodžio 16 d. Viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su televizijos žurnaliste, istorinių dokumentinių filmų kūrėja, istorijos m. dr. Gražina Sviderskyte. Jau kurį laiką Kanadoje gyvenanti ir tiriamuosius darbus tęsianti Gražina Svider plačiau»

Keramikės Monikos Gedrimaitės parodoje – daikto virsmas menu

Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone gruodžio 18 dieną atidaryta keramikės Monikos Gedrimaitės (Vilnius) paroda „Indo estetika: nuo daikto iki meno“. Jaunosios kartos menininkė savo filosofines įžvalgas perteikia keramikos objektų kompozicijose, kurias ji sukūrė 2016–2018 m., magistrantūros studijų Vilniaus dailės akademijos keramikos katedroje metu. Darbo vadovai – doc. meno lic. Da plačiau»

Panevėžio kino teatre "Garsas" bus rodomas jaunosios kartos kino režisieriaus Vytauto Tinterio debiutinis pilnametražis filmas "Plastikinių rūmų žmonės"

Tai drama apie vaikiną, dirbantį sandėlyje Kaune, tačiau svajojantį išvažiuoti į užsienį studijuoti menų. Jam tenka palikti savo draugus, merginą ir artimą aplinką siekiant savo išsvajoto tikslo. Bet ar tikrai jis ten ras tai ko ieškojo? Seansų datos: Gruodžio 22d. 19:30 val., 24d. 16 val., 28d. 17.40 val, 31d. 15.40 ir Sausio 2 d. 21.30. Kartų konfliktai, stiprus savirealizacijos poreikis, tarpusavio santykių peripetijos, vidinis chaosas, emigracija, idealizmas ir ryžtingų sprendimų laikymasis – visa tai ir daugiau bus galima išvysti jaunosios kartos kino kūrėjo Vytauto T plačiau»

Knygos „Artumo aritmetika“ pristatymas

Gruodžio 16 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyks susitikimas su Laima Kreivyte ir jos naujos knygos „Artumo aritmetika“ pristatymas. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.