Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio J.Keliuočio bibliotekos direktorė pasakojo apie tai, kaip išgirdę apie antrą karantiną skaitytojai veržėsi rinktis knygų

Krašto santakos

Muzikinio teatro vadovas – su arkangelo trimitu (nuotraukos)

Į gimtinę vadovauti Muzikiniam teatrui grįžęs trimitininkas Nerijus Jakštonis savo bagaže parsivežė unikalų derinį – muzikinį išsilavinimą ir gyvenimo džiaugsmą. Pastarąja savybe studijų metais jį užkrėtė Italijos Sardinijos salos gyventojai. Derindamas tai, ką moka, ir tai, kuo tiki, vadovas neabejoja, kad Panevėžio muzikinis teatras garsės profesionalumu. plačiau»

Sidabrinis pusgrašis nustebino, bet akmenų grindinys – dar labiau (nuotraukos)

Archeologai baigia dvejus metus užtrukusius kasinėjimų darbus Panevėžio širdyje – miesto centre. Iš naujų radinių istorikai toliau dėlios miesto istorijos mozaiką, žemėse gulėję kultūriniai lobiai atsidurs po muziejaus vitrinų stiklu, o antropologų ištyrinėti žmonių kaulai vėl keliaus po žeme amžino poilsio. plačiau»

Bėda, kad vis labiau nelieka tikro naivumo (nuotraukos) (1)

Tautodailininkų paroda maloniai nustebino prikelta viena primiršta tradicija ir išgąsdino liūdna tendencija: katastrofiškai nyksta audėjų amatas, niekas nebežiedžia tautiškai raštuotų puodynių pienui ir alui, nebėra tokių, kurie pasaulį matytų ir tą jausmą mokėtų perteikti neapsimestai natūraliai. Visi jau tik profesionalus pamėgdžioja. plačiau»

Išgyvenimo kalnuose kaina

Žinomas žurnalistas, o šiuo metu Seimo narys Bronislovas Matelis parašė knygą, kurią skaitant negali atsitraukti dėl itin aštraus siužeto. Tai – keturios istorijos apie alpinistus ir keliautojus ištikusius tragiškus likimus kalnuose. Net dvi iš tų istorijų susijusios su Panevėžio alpinistais. plačiau»

Ekstravagantiškieji rūmai išdygo virš įbetonuoto seifo (nuotraukos)

Biržai palyginti nedidukas miestas, bet kiek jame slypi paslapčių, ypač iš tarpukario laikų! Ne tik valstybė, bet ir gyventojai samdė žymius architektus ir statė pastatus ne bet kokius, o atsisakydami simetrijos, su gražiomis, netikėtomis detalėmis. Pasivaikščiokime ir mes gatvelėmis su žinovu – istoriku ir paminklosaugininku Daliumi Mikelioniu. plačiau»

Ne visos dainos apie Lietuvą sovietmečiu buvo tildomos

Kodėl sovietmečiu „Lietuva brangi“ skatinta, o „Giedu dainelę“ grėsė kalėjimu? Ką reiškė nebūti sovietinės sistemos dalimi? Kaip žmonės taikėsi prie šios sistemos ir kaip jai priešinosi? Kas tie lietuviškieji hipiai? Šiuos ir kitus prisitaikymo prie okupacinio režimo bei pasipriešinimo jam klausimus gvildeno į Panevėžį suvažiavę tyrinėtojai. plačiau»

Aktorė Ligita Kondrotaitė: „Aš – gal net visas Kukutis“ (nuotraukos)

„Kai baigsiu visus savo darbus, / laisvą užsidirbtą sekmadienį / atsigulęs žolėj, / laisvai pasidėjęs ant žemės rankas, / norėčiau dar pamatyti tėvynę, / kam nedavė laiko gyvenimas. / Taip nieko daugiau neuždirbau / ir taip nieko daugiau neturiu, / kad jau nebenoriu turėti.“ plačiau»

Svajonė neišsipildė – garsiųjų kunigaikščių kripta liko paslaptimi (nuotraukos) (1)

Didžiulis Rokiškio bažnyčios remontas jau baigtas, atlikti visi būtini ir papildomi archeologiniai tyrimai, bet vienų pirmųjų Rokiškio dvaro savininkų Krošinskių palaidojimo vietos aptikti nepavyko. Užtat visu grožiu atsivėrė ankstesniosios bažnyčios pamatai. Pasakodamas apie tai klebonas nepamiršta užduoti smalsuoliams klausimo, kodėl vienu metu rokiškiečiai negalėjo sau leisti išsikepti kiaušinienės. plačiau»

Prieš karantiną – bibliotekų šturmas (nuotraukos)

Panevėžio krašte – bibliotekų apgultis. Prieš karantiną, kai trims savaitėms privalėsime sulėtinti gyvenimo tempą, žmonės skuba ne maisto produktais apsirūpinti, o baiminasi likti be knygų – jas namo nešėsi glėbiais. Parduotuvės taigi visada dirbs, o bibliotekos gali ir užsidaryti. Vis dėlto kol kas kultūrininkai ramina, kad dirbs kaip dirbę. plačiau»

Muziejuje – ir smetoninė telefono būdelė (nuotraukos)

Rekonstruotame Aukštaitijos sostinės muziejuje po pertvarkos viskas labai pasikeitę, sumodernėję. Čia galima aptikti ir dinozaurą, ir pirmykštį žmogų, susipažinti su tarpukario gyvenimu, pamatyti sovietinę buitį, atsidurti stalininių kankinimų kambaryje, tik vesti vaikų į šį kambarį nepatariama. plačiau»

Nyki „euroremonto“ pilkuma išguja ir meną (nuotraukos) (1)

Baigiamoje tvarkyti centrinėje Panevėžio Laisvės aikštėje ir neseniai pradėtoje tvarkyti gražiausia šio miesto vieta įvardijamoje Senvagėje po pertvarkos turėtų nebelikti daugelio čia stovėjusių akmens skulptūrų. Profesionalių skulptorių kūriniai dabar riogso nudrėbti įmonių teritorijose už tvorų visų pamiršti ir net neaišku, ar juos kas atsimins. plačiau»

Žmonėms trūks Laisvės aikštės ir Senvagės skulptūrų (nuotraukos)

Laisvės aikštės praeivių teiravomės, ar šie pasiges miesto centre buvusių skulptūrų. Ar miestas nuo to nepapilkės, nepasidarys nuobodesnis? O jei jau centre skulptūroms ne vieta, tai kur joms derėtų stovėti? plačiau»

Prieš miegą geriau neskaityti ir net nevartyti (nuotraukos)

Šalies skaitytojams jau pažįstamos Indrės Jonušytės ir jauno dailininko Nojaus Petrausko fantastinių pasakų ir paveikslų suaugusiesiems knyga „Fabulae spectacula“ (lot. – pasakų spektakliai) šiek tiek iškrenta iš bendro gausaus naujausių leidinių srauto ne tik dėl reto šiomis dienomis žanro – fantastikos. Grožinės literatūros knyga dizainerės Astos Radvenskienės originaliai apipavidalinta labiau primena meninį albumą. plačiau»

Stikle – ir anapusinių sielų buveinės (nuotraukos)

Viso pasaulio stiklo studijos per pandemiją uždarytos, baigėsi turizmas, baigėsi ir meninių dirbinių poreikis, buvo atšaukti visi simpoziumai ir kūrybinės stovyklos, vyko nebent virtualios konferencijos, bet panevėžietiškas „GlassJazz“ sugebėjo išlaviruoti taip, kad prisikviestų gyvų menininkų ir užkurtų penkis mėnesius be gyvybės stovėjusias stiklo lydymo krosnis. plačiau»

Žinojimas, kad gyvenama amžinai, vertė veikti (nuotraukos)

Į Panevėžį iš Latvijos atvykęs kunigas Julijonas Lindė-Dobilas nusprendė atsidėti ne kunigystei, o pedagogo profesijai. Ir nuveikė tiek, kad po mirties jį į kapus palydėjo minios panevėžiečių. Tik vainikų čia nebuvo, nes visi žinojo, kad šviesuolis jų nemėgo kaip tuštybės apraiškos. Laidotuvėse surinktos lėšos buvo skirtos vargingesniems gimnazistams. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.