Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Laisvės aikštėje atkastą seną grindinį pavadino lauko riedulių krūva
Dukters žinia apie nėštumą – bomba, bet ne visai
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Lyg perekšlė gaudė vaikus, o dabar – brandžius smarkuolius (nuotraukos)

Deimančiuku vadinamas folkloro ansamblio „Saulala“ senbuvis Albinas Kazulėnas sukasi ratu su šokio partnere, paskui su kita. Ne juokas taip trepsėti net 69 metus! Vadovė Dalia Deksnienė aiškina, kad judėjimas yra stimulas gyventi. Aptingsi – ir kaipmat pradėsi senti. plačiau»

Po širdies operacijos atsigavo pindama

Kol buvo sveika, moteris nė neįtarė, kam turi gabumų, o kai pabandė ir pajuto, kad rado širdžiai mielą užsiėmimą, net šaukė iš džiaugsmo. Tas pojūtis padėjo ir greičiau pasveikti, ir kitiems malonumų suteikti. plačiau»

Ir meilės vitaminus augina (nuotraukos)

Po mokslų grįžę į senelių namus diplomuoti žemės ūkio specialistai iš pradžių nedrįso net ūkininkauti, bet apšilę kojas mažame žemės lopinyje įsteigė vaistažolių ūkį. Į jį dabar suka net ekskursijos – reikia juk vaikams parodyti, kur pieva, o kur lysvė. plačiau»

Pro svirno duris žengė vaižgantiškai

Laisvas, nerūpestingas, šmaikštus, sangviniškas – ar tokį įsivaizduojame rašytoją ir kunigą Juozą Tumą-Vaižgantą? Ustronėje išvydę monospektaklį žiūrovai aiktelėjo – juk vadovėliuose jis buvo vaizduojamas visai kitoks. plačiau»

Su pilnais lagaminais apdovanojimų

Panevėžio lėlių vežimo teatras sugrįžo iš gastrolių Ukrainoje. Ten spalio pirmomis dienomis dalyvavo netgi dviejuose tarptautiniuose lėlių teatrų festivaliuose: Užgorode – „Interlialka 2019“ bei Vinicoje – „Podilska lialka 2019“. plačiau»

Pagarbos vertiems vyrams

Kas lieka žmonių atmintyje iš pasakojimų kad ir apie ypatingus įvykius? Laikas eina, ir žodžiai išsisklaido. Todėl Palėvenėje apie kraštą gynusius parapijos savanorius bylos paminklinė lenta. plačiau»

„Nepatogus kinas“ vėl jauks miesčionišką gyvenimą

Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Šis klausimas lydės kone visus festivalio „Nepatogus kinas“ programos filmus, šiemet itin daug kalbančius apie atskirtį. Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Vilniuje pradėjo kelionę, o Panevėžį pasieks po geros savaitės. Taip pat festivalis neaplenks Rokiškio, Biržų ir Anykščių. plačiau»

Lenta pasireikšti – per visą sieną (nuotraukos)

Kojų nuzulinti laiptai ir atsilupusios sienos – niekis. Jei mokyklos bendruomenė kūrybinga, tuos menkus defektus nesunku paslėpti. Svarbiausia tai, jog mokykloje čiulba kad ir netikras paukštelis, bet užtat geltona papilve. plačiau»

Sūrių slėgėjoms nebeleido persistengti (nuotraukos)

Sūrių įvairovė vėl vertė aikčioti į sūrių šventę Bernatoniuose suplūdusią minią. Tad ir neberinko gardžiausiojo, nes šimtą išragavus vis tiek nebežinosi, kuris tas labiausiai gomurį pamaloninantis. plačiau»

Vienišumo ir vienatvės turi tiek, kiek nori (nuotraukos)

Vaškuose gimęs rašytojas, vertėjas, pirmasis Šilutės rajono tarybos pirmininkas Vitalijus Šopis grįžo gyventi į sodybą, kurioje užaugo jo senelis, tėvas, jis pats ir abu jo sūnūs. Vaikystėje čia nebuvo elektros, bet buvo žibalinė lempa. Berniukas vartė K.Donelaičio knygą „Metai“ ir taip prasidėjo jo pasaulio pažinimas. plačiau»

Pirtis iš vilnos – ne karščiausia, bet gal maloniausia (nuotraukos)

Nusikirpai avį, susikaršei vilną ir iš to pilkšvo gniutulo čia pat nusivėlei šiltutėlį namų apavą žiemai – visa tai buvo pademonstruota vilnos keliui skirtoje šventėje. Jos dalyviams dar ir netikėtumas – niekur negirdėtas pėrimosi pirtyje būdas. plačiau»

Su slibinu galynėjosi trise (nuotraukos)

Rokiškio Liongino Šepkos parkas puošiasi naujomis skulptūromis – drožėjų plenero dalyvių kūriniais. plačiau»

Estai grožį supranta kitaip (1)

„Patiko estai. Į landšafto architektūrą jie žiūri paprastai. Jokių europinių želdinių ir klinkerio brangiausių plytų. Įspūdingą Estijos nacionalinį muziejų Tartu mieste supa natūrali, nešienauta pieva, estiška betoninių plytelių danga, o ošia tik susodinti paprasti estiški beržai“, – dalijasi įspūdžiais panevėžietis architektas Donatas Malinauskas. plačiau»

Kartelę keldami jau nuogąstauja, ar beįveiks (nuotraukos)

Po tris dienas ir dvi naktis Obeliuose trunkančios Obelinės gyventojai šypsosi į ūsą, kad jų šventė dar smagesnė, dar įspūdingesnė nei rajono centro – Rokiškio gimtadieniai. Obeliečiai ją surengė jau septynioliktus metus, ir visuomet – tik savo pastangomis. Viskas čia kitaip – net lietus ne įprastas, o saldainių. plačiau»

Keistieji menai jau nebelabai gąsdina

Šiuolaikinio meno festivalis Rokiškyje savo žiūrovus pratina prie naujovių jau trečius metus. Ir vis mažiau gyventojų purtosi tų jiems tarsi nesuprantamų, šokiruojančių akcijų. O kadangi daugelyje jų galima dalyvauti ir patiems, tai dar labiau įtraukia. Ir kitokio cirko šįkart daug kas pasigedo. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.