Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržietė konservatorė įvertino pastarąją situaciją rajono taryboje, kai krachą patyrė senoji valdančioji dauguma ir buvo suformuota nauja
Už kelis dubenis marti sugriebs kaimynės turtą?
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

„Išeiginę“ fleitą pirko patartas vienuolių (nuotraukos)

Kunigo Algirdo Dauknio anksčiau būdavo visur pilna. Pastaruoju metu, įveikęs kelias sunkias ligas, jis sakosi labai save apribojęs, daugiau besiilsintis. Tačiau, atrodo, dvasininkas vis tiek negali nustygti – ir vėl studijuoja, tik šįkart verslo paslaptis, mokosi sudėtingiausių kalbų. O kai viskas pasidaro per daug rimta, ima į rankas fleitą. plačiau»

Gavę rojaus obuolių, kvies į čiobrelių pievą (nuotraukos)

Nedidelį Tiltagalių miestelį Panevėžio rajone mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas įpareigoja gerai pakrutėti. Šiemet tai daryti jiems bus tikras iššūkis, daug ką apriboja karantinai ir draudimai. Tačiau kultūrininkai dar prieš pandemiją sugalvojo šį bei tą įdomaus ir tai dabar leidžia skleisti garsią žinią ir būti išgirstiems bei pastebėtiems. plačiau»

Knygų savaitėje – ir egzotiškas panevėžietės romanas

Beveik pusę savo gyvenimo praleidusi užsienyje, pastaruosius 12 metų gyvenanti Graikijoje buvusi panevėžietė Indrė Jonušytė po ilgokos tylos per pusmetį išleido dvi labai skirtingas ir įspūdingas knygas: fantastikos žanro tekstų rinktinę „Fabulae spectacula“ ir psichologinį romaną „Bela Blu“. plačiau»

Šuns kakas virto patiekalu pieštoje lėkštėje (nuotraukos) (1)

Panevėžietė fotografė Andrėja su drauge drabužių dizainere Dora neteko kantrybės dėl šunų nevaleikų šeimininkų, paliekančių augintinių „dovanėles“. Tik draugės sumanė bėdą spręsti ne besibelsdamos į sąžinę ar pamokslaudamos, nes tai vargu ar padeda. plačiau»

Kultūros sostinės palikimas – išpaišytos daugiabučių sienos (nuotraukos)

Rokiškio rajono Juodupės gyvenvietės žmonės tikrai žinos, kad jų miestelis pernai buvo, o ne tik vadinosi Mažąja kultūros sostine. O juk net du kartus per metus paskelbus karantiną ir uždraudus būriuotis, buvo atsiradę nemažai pavojaus, kad pandemija uždusins ir šią iniciatyvą. Vis dėlto juodupėnai sukosi kaip įmanydami, o pabaigai dar ir „sensaciją“ suveikė. plačiau»

Balto sniego fone – mezginių paradas (nuotraukos)

Kaime griežtus karantino ribojimus tarsi ir lengviausia ištverti. Čia ir daug saugiau – net vaikai dar pirštu pagraso su niekuo nebendrauti, nieko į namus neįsileisti. Bet kaipgi nepasidžiaugti svečiais atvykėliais, kaipgi juos išvaryti! Tad ir Naivių kaimo auksarankė mūsų neišginė – pati sugalvojo, kaip saugiai aprodyti savo kūrinius. plačiau»

Namiškiai atsisakė gražuolę pilį valgyti (nuotraukos)

Imbierinis dvaras ir meduolių pilis – dvi viena kitos nepažįstančios kepėjos surengė šventę ne vien tiktai namiškiams. Dėl rokiškietės kepto kūrinio muziejuje vyko aukcionas, o pinigai už jį skirti juodųjų gulbių ir danielių priežiūrai. O biržietės bibliotekai dovanotoji pilis laukia skaitytojų. Kai tik bus galima atverti jiems duris po karantino. plačiau»

Sunkiais laikais knygose ieško užsimiršimo

Panevėžio rajono Piniavos bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė 55 metų Jolanta Šimeliūnienė šiemet tapo rajono Metų bibliotekininke. Tačiau didelės šventės ta proga nebuvo, apdovanojimas jai įteiktas virtualiai. plačiau»

Buvo įmestas į Paryžiaus glėbį (nuotraukos)

Nedideliame Obelių miestelyje gimęs ir augęs tapytojas Rimvydas Pupelis, pasirašinėjantis Mūtos slapyvardžiu, ryžtingai veržiasi į europinės kultūros vandenis. Nepaisydamas dėl pandemijos kylančių suvaržymų, dailininkas su savo drobėmis netgi įsibrovė į patį Paryžiaus centrą. Vis dėlto jo širdis gimtinėje. „Aš buvau iš tos pirmosios arogantiškos kartos, kuri netikėjo savo tėvais, ir dabar gailiuosi“, – sako dailininkas. plačiau»

Dabar – balai, vėliau – žiūrovai

Biržų Boriso Dauguviečio teatrą pasiekė puikus šalies mėgėjų teatrų apžiūros „Atspindžiai“ įvertinimas. Biržiečių pastatyta J.Montvilos pjesė „Didysis geismas“ įvertinta balu „labai gerai“. Tai reiškė, kad Biržų neprofesionalai teatralai yra įsitvirtinę tarp geriausių šalies mėgėjų teatrų. plačiau»

Mokykla susikūrė netikėtą advento kalendorių (nuotraukos)

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos pedagogai nusprendė, kad kalendorius – nebūtinai tas, atspausdintasis ant popieriaus. Kiekvieną advento dieną jie su savo auklėtiniais į internetą kelia po vieną gyvą paveikslėlį – muzikavimo pamokas, geriausius pasirodymus, o dailės skyriaus auklėtiniai eksponuoja savo menus. plačiau»

Kalėdų Seneliui mojuos pro langą (nuotraukos) (3)

Panevėžio pakraštyje, nedideliame skverelyje, savo eglę puošia 8 gatvių gyventojus vienijanti Liekupio bendruomenė. Eglę – gyvą, nenukirstą, tiesiog toje vietoje augančią. Ne pirktiniais, o pačių gamintais žaisliukais. plačiau»

Vargstančiąją stikliniame labirinte ir vandeniu laistė (nuotraukos)

„Kaip tylu!..“ – tokia pirma mintis nusmelkė panevėžietę performansų kūrėją Moniką Dirsytę, kai ji pasiryžo parą praleisti ankštame kambariuke, atsiribojusi nuo aplinkinio pasaulio, bet pasilikusi mobilųjį telefoną. Visai kaip realiame pasaulyje, kai leidžiame save stebėti per feisbukus ar instagramus. Ar po pandemijos ir izoliacijos nesibaiminsime išeiti iš savo saugių namų? plačiau»

Ramybę sudrumstė paslaptingi siuntinukai (nuotraukos)

Įprastai ramų, o dėl karantino dar labiau nutykusį Bernatonių kaimo gyvenimą sujudino gyventojams siuntinėjami keisti laiškai, kuriuos pasirašo mistinis personažas iš Draugystės gatvės. Kai kas tokį laišką perskaitęs net apsiašarojo. plačiau»

Karantino sustabdytą Kalėdų Senelį pakeitė briedis (nuotraukos)

Ėriškiuose, Panevėžio rajone, Kalėdų Senelį šiemet pakeitė briedis. Dideliu raudonu maišu nešinas plačiaragis beldėsi į šeimų namus ir vaikams teikė dovanas. Tiems, kurie buvo darželyje ar mokykloje, dovanas paliko ant palangių ar prie durų. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.