Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Ūkininkai jau žino, kad sodybas saugantys šunys yra bejėgiai prieš vilkus

Krašto santakos

Latvis mena: unikali idėja gimė Lietuvoje, pasiūlė ją estas (nuotraukos) (1)

Tarp istorinių dokumentų guli liudijimas, jog Baltijos kelio idėja gimė per Sąjūdžio aktyvistų susitikimą Estijoje esančiame Pernu mieste. Dabar gi aiškėja, kad idėja galbūt radosi šiek tiek anksčiau ir mums daug arčiau – Panevėžio bažnyčios rūsyje. plačiau»

Lyg nujausdama, pasaulį matė tamsų

Partizanų poetės Dianos Glemžaitės eilėraštį „Mes mokėsim numirt“ cituoja dažnas patriotas, bet ne kiekvienas yra girdėjęs jos tragišką gyvenimo ir kovos istoriją. plačiau»

Šalia kardelių ir jurginų glaudžiasi ir vienadienės (nuotraukos)

,,Kaip ir anksčiau, susirinkome į kardelių parodą. Labai gaila, kad šįkart neatvyko latviai. Sutapo su jų didžiąja paroda Liepojoje, tai jiems buvo neįmanoma sulakstyti”, – atidarant tradicene tapusią garsiąją vasaros pabaigos gėlių parodą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje kalbėjo žinomas kardelių augintojas gydytojas Alfonsas Žobakas. plačiau»

Pardavėjos darbas tarsi neįkvepia, bet eilės gimsta

Nors obelietės vyras poeziją laiko dykaduoniavimu, nors ji niekada nerodė jam į kariuomenę siųstų savo romantiškų, ilgesiu persmelktų laiškų, vis dėlto gerbėjų ir vertintojų moteris turi sočiai. Pirmiausia tai – anūkė, atsisveikindama po pagalve močiutei paliekanti ne bet kokį, o sueiliuotą laišką. Žmonėms patinka ir tai, kad posmai – savo krašto tarme suguldyti. plačiau»

Kai atgena „Stichijas“, „Lingaudalai“ tenka kukliai trauktis (nuotraukos) (5)

Kas dvejus metus Kupiškyje vykdavęs tarptautinis „Lingaudalos“ festivalis sulaukdavo svečių iš egzotinių kraštų – indų, afrikiečių, jakutų, meksikiečių. Kultūros ministerija buvo įtraukusi šį renginį į prestižinių festivalių sąrašą ir jį remdavo. Bet staiga – „Lingaudala“ dingo. Kas atsitiko? Apie tai kalbėjomės su šią šventę organizuodavusia režisiere Vilija MORKŪNAITE. plačiau»

Keturių chorų giesmė sudrebino šventovę (nuotraukos)

Choristai, per Žolinės atlaidus Vabalninko bažnyčioje giedodami J.Naujalio mišias, troško stovėti kuo arčiau vargonų, kuriais kadaise grojo pats kompozitorius. Visi netilpo, bet skambesys buvo nerealus, atrodo, net bažnyčios lubos sudrebėjo. plačiau»

Atlaiduose – ir svetimtaučiai išmaldos kaulytojai (nuotraukos)

Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilikoje vyko įspūdingi Žolinės atlaidai. Tai buvo paskutinė tokia didelė šventė prieš didžiulį bažnyčios remontą. Tuoj po atlaidų Dievo namai bus uždaryti, tuoktuvės bei krikštynos visus metus vyks parapijos namuose. plačiau»

Sukviesdavo ne tam, kad garsenybę rankomis pačiupinėtų (nuotraukos)

Net dangus padėdavo, kai į Biržus suvažiuodavo rašytojai, literatai, kritikai iš visos šalies ir net iš užsienio – oras būdavo puikus. Bet šiemet šiuolaikinės literatūros forumo „Šiaurės vasara“ organizatorės nutarė padaryti pauzę. Jos tikisi, galbūt ta pauzė žmones paskatins grįžti prie knygų skaitymo? plačiau»

Ne tik už Berčiūnų gali pradėt žemaitiškai rokuotis (nuotraukos)

Aukštaitijos sostinėje šaknis įleidę žemaičiai džiaugiasi, kad jiems su tvirtu charakteriu lengviau pritapti svetur negu visiems kitiems – Žemaitijoje. Išsiilgę prigimtinės tarmės ir tėviškės, Panevėžyje gyvenantys žemaičiai nebūtinai turi lėkti pas gimines. Ir čia, Aukštaitijos sostinėje, yra su kuo jiems žemaitiškai pasirokuoti – pasišnekėti. Aukštaitijos sostinės žemaičius vienija Žemaičių kultūros draugijos Panevėžio skyrius. Nuo skyriaus įkūrimo pradžios, net 25 metus, panevėžiečių žemaičių draugijos vairą laikė dabar 61 metų pedagogė Violeta Stašiūnienė, nuo šių metų jai vadovaus Nijolė Janėnienė. Su V.STAŠIŪNIENE kalbamės, ką draugėn susibūrę žemaičiai nuveikė, kam jiems to sambūrio reikia ir kas per žmonės yra tie, regis, taip nesuprantamai šnekantys žemaičiai. plačiau»

Matavo rekordininką šaliką (nuotraukos)

Prieš 2,5 metų iš Panevėžio rajono Karsakiškio seniūnijos Geležių kaimo išėjęs, apsukęs ratą aplink visą Lietuvą, kaimuose ir miesteliuose mezgėjų vis ilgintas – tautinių spalvų šalikas pagaliau grįžo namo. plačiau»

Muzikinis fontanas šokdina kupiškėnus

Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštė jau mėnuo sulaukia ypatingo smalsuolių dėmesio. Juos čia privilioja pagal užsienio ir lietuvių muzikos kūrinius šokantis fontanas. plačiau»

Savo įgeidžiu šeimos nenuskriaudė (nuotraukos)

Lengvučiu popieriniu ažūru kuriami vaizdai atrodo lyg nežemiškas stebuklas, regis, nuo neatsargaus judesio suplyš ir išnyks. Kaip suvaldyti popierių taip, kad tas efemeriškas grožis galėtų keliauti iš parodos į parodą, džiugintų širdis ir jaudintų bežiūrintį į jį? Karpinių meistrei tai, atrodo, labai paprasta. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.