Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Seimo kontrolieriai pasibaisėjo išvydę sukrečiantį vaizdą Rokiškio rajone įsikūrusiame Skemų pensione
Ir nepaaiškinsi, kad charakteriai nesutapo
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Kuklus dvarelis regėjo ugnį ir kraują (nuotraukos)

Dvarų mūsų krašte būta ir mažesnių, ir didesnių. Vienas iš kuklesnių buvo Bagvilių dvaras netoli Panemunėlio. Jame gerokai anksčiau nei aplinkinėse vietovėse ėmė veikti radijo ryšys, o dvarininkų pakviesti jo paklausyti kumečiai žegnojosi prieš mažą dėžutę lyg prieš kokį antikristą. Šetekšnos upės pakrantėmis čia klajojo dailininkas Justinas Vienažinskis. plačiau»

Iki studijų miesto – keturios paros garlaivio denyje (nuotraukos)

Obelių valsčiaus šaulių vado dukros vaikystę ir jaunystę atėmė tremtis. Didelės fizinės kančios, mylimų artimųjų netektis, badmiriavimas ir nuolatiniai nepritekliai jos širdyje neįžiebė keršto jausmo trėmėjams. Tačiau televizijos laidoje paminėta Šiaurės žvaigždė paskatino vis dėlto atsiteisti, viešai ištarti partizanu apsimetusio trėmėjo pavardę. plačiau»

Bičių avilį dovanoti kitiems – neprotinga (nuotraukos)

Bičių karalienės titulu pagerbta rokiškėnė, knygų apie bitininkystę autorė apgailestauja, kad bitininkavimas po truputį tampa nesąžiningu verslu, o bičių laikytojai ima lipti vieni kitiems ant galvų. Jai liūdna, kad ir tokia, atrodytų, kilni beigi subtili sritis kaip bitininkystė, vis dažniau įžiebia nereikalingų aistrų. plačiau»

Dar vis mena, kaip užpuldavo siauruko traukinį (nuotraukos)

Pasvalio bei Biržų entuziastai, sukvietę tuos, kam įdomi šiuose kraštuose veikusio siaurojo geležinkelio istorija, nutarė ilgą kelią įveikti nebeveikiančio siauruko bėgiais. Beeidami pamatė, kad bėgiai praeinami ne visur, tad suvokė, koks trapus yra paveldas. Jį nugali paprasčiausios pievos žolės. plačiau»

„Vilnonės dienos“ – karšyklai prikelti (nuotraukos)

Viso to, kas gali nustebinti svečius, rauboniškiai sėmėsi ne iš fantazijos, o iš praeities, tad jų surengtoje šventėje daugelis galbūt pirmą kartą ragavo krekeno, „rožyčių“, virtienių. O kai viso to tiek prisiragavo, kad daugiau nelindo, ėjo toliau sau smagiai linksmintis. Ir, aišku, visi pirmiausia turėjo pamatyti senąjį, jau kitą paskirtį gavusį baronų Ropų malūną. plačiau»

Visą surinktą liūdesį išliedavo eilėmis (nuotraukos)

Širvynė – tai ir poeto Pauliaus Širvio tėviškė, ir toje tėviškėje rengiamos jo gimtadienio šventės pavadinimas. Nors šio poeto nebėra jau daugiau nei keturi dešimtmečiai, gyvi, dainuojami, deklamuojami, skaitomi liko jo posmai. Šio Meilės dainiumi vadinamo poeto tėviškėje šiemet švęstas jo 100-asis jubiliejus, kitaip tariant – šimtmečio „Širvynė“. plačiau»

Mokė saugoti ausis nuo makaronų kabinimo

Skirtingai nei daugelis kitų šalies ar net pasaulio teatrų, per koronos pandemiją skelbusių prastovas, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras dirbo ir šiuo meno žmonėms itin sunkiu metu. Tad dabar teatras kviečia į septynias premjeras ir mano, kad nauji spektakliai tikrai verti gausios auditorijos dėmesio. plačiau»

Elenutę sapnavę vyrai patys liko sapne

Kodėl nepaklausiau savo tėvo Aleksandro Sako, kaip ir kada jis susipažino su garsiuoju režisieriumi Juozu Miltiniu?! Dabar belieka gretinti jųdviejų biografijų faktus ir spėlioti. plačiau»

Gatvėje – šventieji ir šventos moterys (nuotraukos) (2)

Panevėžyje, Ukmergės gatvės pradžioje, dailininkas Ričardas Ničajus išdėlioja kartkartėmis savo kūrinius. plačiau»

Kur groja žemės muzika, kitokie įdomumai (nuotraukos)

Žymusis biržietis Jonas Mekas net ir Niujorke angliškai kalbėdavo su biržietišku akcentu. Dabar jau metai, kai pasaulyje žinomas kūrėjas kukliai atgulęs gimtinės kapinaitėse, bet jo bičiulis tikisi, kad jam ir ten gerai, nes jam buvo gerai visur, kur nereikėjo apsimetinėti. Apie tai ir kalbamės su Niujorke gyvenusiu, J.Meko draugijoje ilgą laiką buvusiu, dabar Ukmergės rajone ūkininkaujančiu parodos autoriumi Arūnu KULIKAUSKU. plačiau»

Vaikų vasara kaukėta, bet šypsena ir pro barjerus išlenda (nuotraukos)

Bemaž du šimtai vaikų po savaitę, dvi ar tris vasaros pabaigoje atostogavo penkiose Panevėžio miesto bibliotekose. Vaikai nesėdėjo užsidarę ankštose patalpose, o laigė po lauką, buvo vežami grožėtis aplinkiniu pasauliu ir jo įdomybėmis. Darbuotojos tikisi, kad po tokių dienų pavargę vaikai prieš miegą atsivers iš bibliotekos parsineštą knygą. plačiau»

Žvelgė į senus atvirukus, bet jų nekopijavo (nuotraukos)

Panevėžio tautodailininkai Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje pristato savitą parodą „Panevėžys laiko tėkmėje“. plačiau»

Šturmuoja apžvalgos bokštus ir regi gražią gimtinę

Negalėdami nukeliauti ten, kur stūkso kalnai, tyvuliuoja egzotiškosios jūros ar vandenynai, vietos gyventojai stengiasi kultūringai praleisti laisvalaikį, pasisemti grožio ir idėjų savam krašte. Jiems tai sekasi, nes aplink – net trys regioniniai parkai. plačiau»

Nenugalėtąjį partizaną priglaudė šeimos kapas (nuotraukos)

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros kapinėse perlaidotas Lietuvą okupavusių sovietų 1962 metų rugpjūčio 17 dieną sušaudytas Aukštaitiją, o drauge ir visą Lietuvą nuo užpuolikų gynęs partizanas Juozas Streikus, pravarde Stumbras. Šį nenugalimuoju pramintą partizaną išgarsino ir jo žygdarbiai, ir prieš mirtį pasakyta tarsi pranašo kalba. plačiau»

Išeitį surado „Šiaurės vasaros“ žiūrovai (nuotraukos)

„Šiaurės vasara“ į Biržus grįžo nepabūgusi koronaviruso. Dalyviai ir žiūrovai sėdėjo tolėliau vienas nuo kito, bet tai nesumenkino jų gyvo ryšio ir gerų emocijų. O kai kurie dalyviai šiemet prabilo nuotoliniu būdu. Net staiga ėmus strigti skaipui ir girdint pasisakančiojo kas antrą žodį, rengėjų ir žiūrovų rankos nenusviro. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.