Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Seimo kontrolieriai pasibaisėjo išvydę sukrečiantį vaizdą Rokiškio rajone įsikūrusiame Skemų pensione
Ir nepaaiškinsi, kad charakteriai nesutapo
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Grožis ir sveikata

Nauji įpročiai – dėl visų gerovės

Dabartinėmis žiniomis ir atliktais medicinos tyrimais yra patvirtinta, kad pasaulį sudrebinęs koronavirusas plinta žmonių populiacijoje ir jo užsikrėtimo kelias yra oro lašeliniu būdu, todėl neatsakingi žmonių veiksmai ir nepagrįstos abejonės priimtais sprendimais daro didžiulę įtaką jo plitimui ir kelia grėsmę visuomenei. plačiau»

Veido grožį tobulina ir nešvariomis rankomis

Permanentinis makiažas – ilgalaikis antakių, vokų, lūpų makiažas pastaruoju metu tapo viena populiariausių procedūrų. Moterys nori būti gražios, bet ši procedūra rizikinga, ji gali subjauroti veidą taip, kad kai kurios ir savęs nebeatpažins. plačiau»

Pagalbos reikia ne rėkiančiam, o tylinčiam (1)

Klastingasis virusas paveikė ne tik fizinę, bet ir psichinę žmonių sveikatą. Daugelis vengia stoti į akistatą su pasikeitusia kasdienybe – jaučia nerimą dėl užsikrėtimų daugėjimo, baimės prarasti pragyvenimo šaltinį, negali priprasti prie nuotolinio darbo. Kai kam net kaukių dėvėjimas yra bėda, netgi mintis, kad reikia nuolat saugotis. Apie šias ir kitas pandemijos problemas su Respublikinės Panevėžio ligoninės medicinos psichologe, psichoterapeute Egle ZUBIENE kalbasi korespondentė Zina PAŠKEVIČIENĖ. plačiau»

Mus auklėja ne žodžiai, o pavyzdžiai

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl alkoholio vartojimo sukeliamų problemų kasmet pasaulyje miršta 3 milijonai žmonių ir skaičiai kiekvienais metais tik auga, tačiau vis daugiau žmonių išbraukia alkoholį iš savo gyvenimo ir jį pakeičia kitais pomėgiais. Apie jau 12 metus besitęsiantį gyvenimą be alkoholio ir pokyčius jame pasakoja dainininkas Edgaras Lubys. plačiau»

Negerk, vaikeli, negerk pirmos…

Nors jau daugiau nei penketą metų alkoholio vartojimas šalyje mažėja, tačiau Lietuva vis dar išlieka daugiausiai alkoholį vartojančių šalių sąrašo pirmose vietose. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl alkoholio vartojimo sukeliamų problemų kasmet pasaulyje miršta 3 milijonai žmonių ir skaičiai kiekvienais metais tik auga. plačiau»

Antibiotikai: atsisakyti negalima, pamilti draudžiama

Kai gydytojai paskiria vaikams antibiotikų, jų tėvai neretai susimąsto: ar tokie stiprūs vaistai nepakenks vaiko imunitetui dar labiau, ar tikrai jie yra būtini ir galbūt yra įmanomi kiti gydymo metodai. Pasak kompetentingų gydytojų, toks nerimas dažniausiai būna visiškai nepagrįstas, todėl vertėtų atsakingai vertinti visas visuomenės sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijas ir jokiu būdu šios grupės vaistais nepiktnaudžiauti. plačiau»

„Paskyrėme sau antibiotikų. Ar žinome, kuo rizikuojame?“

Neatsakingas antibiotikų vartojimas ne tik kenkia žmogaus sveikatai, bet ir žaibiškai didina šios grupės vaistų atsparumą, o tai galiausiai gali privesti prie to, kad infekcijoms gydyti nebeturėsime efektyvių vaistų. Apie tai, kaip neracionaliai vartojant antibiotikus rizikuojame pabloginti savo sveikatos būklę ir kokių pagrindinių taisyklių vertėtų laikytis vartojant šios grupės vaistus, pasakoja vaistininkas Laurynas RUKAS. plačiau»

Supratau: kovojame ne su ligomis, o su simptomais (1)

Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje įvykdoma savižudybė, vadinasi, per dieną pasaulis netenka 2160 žmonių. Daugiau nei pusę savižudybių įvykdo žmonės, kenčiantys nuo vieno dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų – depresijos. PSO prognozavo, jog iki 2020 metų depresija bus labiausiai paplitusi liga pasaulyje, kuri paveikė jau daugiau nei 350 milijonų žmonių visame pasaulyje. Apie tai, ką reiškia sirgti depresija bei koks ilgas ir sunkus ligos kelias, pasakoja stand-up komikas Airidas JANKUS. plačiau»

Laukinių kupranugarių – nė kvapo (nuotraukos)

Nuvykus į Egiptą galima tik vartytis pliaže ir maudytis koralais išpuoštoje jūroje, bet galima ir pakeliauti po dykumą. Jinai – ne tik vėjo pustomas smėlis. plačiau»

Kad vaistai netaptų kasdieniu valgiu

Dar keli amžiai prieš Kristų egzistavusios Aleksandrijos medicinos mokyklos įkūrėjas gydytojas Herofilas įvardijo vieną pagrindinių vaistų vartojimo principų – „vaistai patys savaime nieko verti, tik tinkamai paciento vartojami vaistai tampa dievų rankomis“. Šių dienų situaciją Lietuvoje ir pasaulyje puikiai įvardija žodžiai: „Vaistas vartojamas ne dėl to, kad nebūtų blogai, bet dėl to, kad būtų gera.“ plačiau»

Jauna gavusi invalidumą net žmonių bijojo

Pusšimtį metų bronchine astma serganti panevėžietė tikina, jog kadaise labai pavojinga ir nepagydoma liga laikyta astma dabar jau nebėra tokia bauginanti. Naujos kartos medikamentai leidžia išmokti atpažinti artėjančio priepuolio simptomus ir jam užbėgti už akių. Su liga kovoti padeda ir per daug metų pačios išrastos gudrybės: avokadų aliejus bei sūrus vanduo. plačiau»

Drabužius pasisiūdavo jau pradinukė (nuotraukos)

Kūrybinga siuvėja sumodeliuotą suknelę ištapys gėlėmis ir net sukurs originalų vienetinį kaklo papuošalą ar auskarus, klientės bus aptarnautos ir puošnioje ateljė, ir internetu. Svarbu, kad moterys įsiklausytų į jos patarimus ir negeistų žūtbūt įsisprausti į televizijos žvaigždžių apdarus. plačiau»

Patarus daugiau vaikščioti, kai kas ir įsižeidžia (nuotraukos)

Jei lieptum žmogui per dieną nueiti dešimt kilometrų – būtent tiek reikia gerai sveikatai palaikyti, dažnas imtų priešgyniauti, kad šitiek ne jo jėgoms. Jauna panevėžietė tokiems pataria įsigyti žingsniamatį: kai žingsnius skaičiuoji, pagauna azartas ir noras nueiti vis daugiau. plačiau»

Jaučiasi išgyvenusi tikrus žvaigždžių karus (1)

Amžiaus rykšte vadinamas vėžys užklumpa vis daugiau žmonių. Tai suprasti, anot smilgietės mokytojos, nesunku: pakanka pažvelgti sostinėje į Nacionalinio vėžio instituto pastatą. Didžiuliame statinyje, kiekviename aukšte, – su vėžiu kovojantys ligoniai. Ir kartais jie optimizmo turi kur kas daugiau nei į akis su kvaila užuojauta lendantys aplinkiniai ar dėl smulkmenos kenčiantys pacientai. plačiau»

Ir dieviškos vietos būna pragaištingos (nuotraukos)

Įspūdžiai grįžus iš Egipto rojaus buvo dvejopi – smagu buvo džiaugtis saule, povandeniniu pasauliu, draugiškų delfinų sklandymu bangose, bet kartu teko tapti liudininkais tragedijos, kuri įvyko dėl pernelyg didelės žmonių drąsos maudytis audringoje jūroje. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.