Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržietė konservatorė įvertino pastarąją situaciją rajono taryboje, kai krachą patyrė senoji valdančioji dauguma ir buvo suformuota nauja
Už kelis dubenis marti sugriebs kaimynės turtą?
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Grožis ir sveikata

Vilčių visai neteikusi operacija – sėkminga (1)

Plyšus aortai paprastai žmogaus išgelbėti nebepavyksta, bet panevėžiečiai medikai padarė stebuklą – atlikę labai sudėtingą operaciją iš mirties nagų išplėšė garbaus amžiaus pacientą. Šiuo metu vyras jau atsistojęs ant kojų, bet namo važiuoti dar negali, tebegydomas reabilitacijoje. plačiau»

Kaip išsirinkti geriausią patalynę?

Miegamojo, o dar labiau lovos komfortas labai priklauso nuo patalynės. Galbūt pasirodys keista, tačiau netgi tyrimais įrodyta, kad klojantys lovą žmonės dažniausiai yra laimingesni, produktyvesni ir ramiau miega nei tie, kurie to nedaro. Šiais laikais patalynės, kaip ir daugelio kitų daiktų, pasirinkimas yra labai platus. Todėl nuspręsti, kuri geriausiai tinka būtent jums, gali būti nelengva užduotis. Tam, kad išsirinkti individualius poreikius atitinkančią patalynę būtų paprasčiau, verta pasinaudoti šiais patarimais. plačiau»

Dienos planas moko produktyvumo ir atitraukia nuo informacinių technologijų

Vaiko dienos režimas – tai tiksliai nustatyta jo veiklos, pavyzdžiui, poilsio, miego ar mitybos, tvarka bei taisyklių ir priemonių sistema tam tikram tikslui įgyvendinti. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Diana Aleksejevaitė pasakoja, kaip visa tai yra fiziologiškai pagrįsta, ir pataria, kaip suvaldyti naminį chaosą šiais nelengvais laikais. Vaikų mados ir gyvenimo būdo tinklaraščio autorė Ieva Arnauskienė dalijasi savo patirtimi, kaip jai sekasi suvaldyti dienos režimą auginant keturis vaikus. plačiau»

Prisigurgę varliukų dar užkremta ir braškių iš bulvių (nuotraukos)

Būna gi nepaprastų auksarankių, itin reikalingų sunkiausiais žmonijos laikotarpiais! Tokią ir mes suradome. Kaime gyvenanti panevėžietė gali žmogų nuo galvos iki kojų aprengti, apkirpti, pavalgydinti ir dar namo su lauktuvėmis išlydėti. Ji yra profesionali siuvėja, kirpėja iš pašaukimo ir dar konditerė pagal motinos liniją. plačiau»

Po maudynių eketėje miega lyg kūdikis (nuotraukos)

Guvi panevėžietė mėgsta ledines maudynes. Šiųmetė šalta ir speiguota žiema jai suteikia daug energijos – pasikaitinusi karštame kubilo vandenyje, po to įšokusi į iškirstą eketę ir galop išnirusi iš kaulus stingdančio vandens, ji pajunta kone katarsį, o vykdama į darbą jaučiasi tarsi grįžtanti iš ypatingų atostogų. plačiau»

Kavos staliukas jaukiai namų erdvei

Įrengiant ar atnaujinant namus, dauguma suvokia, kad svetainė yra namų vizitinė kortelė ir joje praleidžiama bene daugiausiai laiko. Būtent todėl šio kambario baldams skiriamas išskirtinis dėmesys. Vienu iš pagrindinių baldų šioje erdvėje neretai būna kavos staliukas. Šis puikus baldas yra nuostabi vieta kambario puošmenoms, gėlėms, nuotolinio valdymo pulteliams pasidėti. Todėl aptarkime, kodėl jie tokie populiarūs ir kaip pasirinkti šį svetainės baldą. plačiau»

Pasiskiepydami saugome savo ir aplinkinių sveikatą

Koronaviruso pandemija yra didžiulio masto pasaulinė krizė, paliekanti skaudžius padarinius ir turinti milžinišką neigiamą poveikį ne tik žmogaus sveikatai, bet ir socialiniam bei ekonominiam gyvenimui. Norint greičiau grįžti į įprastą rutiną ir apkabinti seniai matytą artimą žmogų, yra būtinas visuotinis imunitetas, o jį įmanoma suformuoti tik skiepijantis. plačiau»

Operacijai nenusisekus, organizmas stebuklą kūrė pats

Yra operacijų, kurias medikai atlieka iš nevilties. Tokia operacija, visiškai užakus vienai iš miego arterijų, buvo atlikta ir panevėžietei Kaune. Ji, kaip netrukus patyrė ir suprato, nepasiteisino. Tačiau moterį nuramino patyręs panevėžietis gydytojas. Jis paaiškino, kad žmogaus organizmas yra unikalus – pats nutiesia savus kelius deguoniui pernešti į smegenis. Taigi – tiesiog reikia gyventi ir tuo džiaugtis toliau. plačiau»

Dovanos vyrui – ką jam padovanoti gimtadienio ar kita proga?

Paprastai vyrai nebūna labai išrankūs. Tas neišrankumas, iš vienos pusės yra labai geras dalykas, tačiau, kai reikia jiems kažką padovanoti, norėtųsi konkrečių ir apčiuopiamų idėjų, bet jų, trūksta. Visa laimė, kad yra labai nemažai bendrų vyriškų reikmių, kuriomis jie patys pamiršta, nenori arba neskuba rūpintis patys. Jie gali džiaugtis, kad jų gyvenime yra puikių moterų, draugų ar kolegų bei žmonių, kurie pasiruošę pasirūpinti ir kažką gero padovanoti. Jeigu pristigo idėjų, ką padovanoti vyrui gimtadienio ar kita proga – štai jums keletas pasiūlymų! plačiau»

Kare su žaibiškuoju kovidu – ir operacijos be pjūvių

Intervencinės radiologijos skyriaus medikams karas su pandemija užkrovė sunkesnio, nei įprasta, darbo. Tenka gelbėti žaibiškai viruso puolamus pacientus, kai dėl atsisakančių plaučių trinka įvairių gyvybiškai svarbių organų funkcijos. Kita vertus, insultas, džiova ir kitos ligos nelaukia, taip pat aktyviai puola, kaip ir „taikos“ metu. plačiau»

Pacientė pabėgo nuo operacinio stalo

Panevėžio ligoninėje neseniai įvyko keistas incidentas. Pacientė, išgirdusi, kad polipą iš storosios žarnos jai šalins be jokios narkozės, paskutinę minutę tiesiog pusnuogė pašoko ir pabėgo nuo medikų. Istorijos atomazga buvo netikėta: sostinės gydytojai narkozę pritaikė, bet tiesiog neturėjo ką operuoti – polipo jie nerado. Dar įdomiau: nurodytoje vietoje polipo net ir negalėjo būti. plačiau»

6 išradingi būdai, kaip panaudoti užuolaidas namuose

Užuolaidos yra nuostabus privatumo ir šviesos srauto reguliavimo įrankis, kurį kiekvienas turi ant savo namų langų. Tačiau neretu atveju šios uždangos gali puikuotis ne tik ant namų „akių“, bet ir jų interjere, kurdamos įvairius neįprastus sprendimus. Aptarkime, kaip galima išradingai panaudoti užuolaidas namuose, siekiant išskirtinumo ir jaukumo, efektyvumo. plačiau»

5 populiariausi namų dekoravimo mitai

Taisyklių, kurių rekomenduojama laikytis dekoruojant namų interjerą, yra pakankamai daug. Visgi ne visų jų būtina, o kai kurių netgi nereikia laikytis. Taip galima sukurti kur kas originaliau atrodantį interjerą. Esate iš tų, kurie nemėgsta nuobodulio? Tuomet sužinokite, kokie yra populiariausi namų dekoravimo mitai ir sulaužykite juos. plačiau»

Kalėdinio dekoro spalvų paletė: viskas apie ją

Artėjant žiemos šaltukui, daugelis iš mūsų pradedame galvoti apie pasiruošimą šventėms. Renkamės kalėdines eglutes, dovanų pakavimo popierių ir stalo dekoracijas, kurios puoš asmeninę erdvę ir džiugins visą šventinį laikotarpį. Tam svarbu pasirinkti ir šventinę spalvų paletę, kuri kurtų harmoniją ir magišką atmosferą namuose. Kokios populiariausios šių metų spalvos? Kaip jas išsirinkti? plačiau»

4 priežastys įsigyti veido kremą su vitaminu C

Šiandien, kai grožio prekės sudaro tokį didelį pasirinkimą, nemažai daliai pirkėjų būna sudėtinga nuspręsti, į ką iš tiesų verta investuoti. Vienas iš galimų pasirinkimų yra ir veido kremai su vitaminu C. Ir tikrai netrūksta priežasčių kodėl turėtumėte investuoti būtent į jį. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.